Více o tom, co chceme

Naším cílem je cesta k poznání. Nejen dětí a rodičů, ale i naše cesta. Za dobu, co jsme ve spojení s Maatou jsme si prošli řadou situací, které nám jasně ukázaly, že není jednoznačná odpověď a není jedna pravda. Je důležité, naučit se dívat různou optikou na situace, které nám život přináší. Pokud budeme schopni toto nenásilně předat i našim dětem, tak je možné, že se k sobě do budoucna budou lidé chovat lépe. S větší úctou, tolerancí a respektem.

 

Proč volíme náš přístup

Již víme, že se nejedná pouze o náš pocit, ale o fakt. Dětí se učí tím, že nás sledují. My jsme tím hlavním motorem pro jejich jednání. To nám dává do rukou zodpovědnost, které si vážíme.

Naším cílem je, ukázat dětem, že spory můžeme řešit klidnou cestou bez použití násilí (verbálního i nonverbálního).

Provádíme děti dnešním světem s možností poznat přírodní krásy všemi smysly. Mohou si přivonět, mohou ochutnat a hlavně mohou osahat. Učíme se poznávat brouky pod lupou a obdivujeme přírodu i v tom nejmenším detailu. Protože právě na detail mají děti talent.

Naším přáním je skloubit vzdělávání dětí s prožitkem všemi smysly a to vše za nemalé asistence matky přírody.

Jako slabou stránkou Maaty může být někým vnímaná malá technická vybavenost, malý rozvoj v „in“ záležitostech. Za kolektiv Maaty můžu říct, že je naším cílem odpoutat děti od virtuálního světa a umožnit jim přístup k přírodním materiálům a pracovat dle starých technik. Podporujeme děti v poznávání tradic.

Kam směřujeme