Jaata

Jurta vznikla jako odnož Maaty. Chceme držet stejnou filozofii, chceme pracovat s dětmi s respektem a dávat jim to nejlepší, co umíme. Zároveň si přejeme ukázat jim přírodu, změny, které probíhají, aniž bychom zasahovali.

V jurtě směřujeme s dětmi ke svobodné hře v přírodě, tzn. hrát si tak, jak mi fantazie dovolí. Stačí klacek a mám koně, stačí hromada klacků a mám celou stáj. My Dospělí jsme v tu chvíli průvodcem nikoli vůdcem myšlenky, anebo jen pouhými svědky, kteří se radují a žasnou :-)

Setkáváme se uvnitř či venku, dle počasí. Naše zázemí je teplé, útulné a někdy se nám ani nechce ven (myšleno i dětem). V jurtě jsou k dispozici Montessori pomůcky, se kterými trávíme čas především v podzimních a zimních měsících. Během jara a léta trávíme čas více venku.

Naším úkolem pro tento rok je: zpomalit se. Najít rytmus, který vyhovuje dětem i dospělým. Pomáhat rodičům v hledání cesty a harmonizovat.

Z praktických cílů máme: udělat si ponk, zahradní jezírko, ať můžeme pozorovat žáby přímo na zahradě a konečně zrealizovat blátivou kuchyni.